KORA LANG získala své první hudební vzdělání už v dětství. V šesti letech začala pravidelně navštěvovat hodiny tance a klavíru, v jedenácti letech pak hodiny sólového zpěvu.

Po maturitě pokračovala ve studiu zpěvu, tance a herectví v ateliéru muzikálového herectví na JAMU v Brně pod vedením doc. Zdeny Herfortové a své studium ukončila v roce 2004. V průběhu svého studia na JAMU v Brně se zúčastnila různých tanečních a pěveckých workshopů v České republice a na Slovensku a v roce 2003 s úspěchem uspořádala svůj první muzikálový koncert pod názvem "Vítejte na sklonku 21. století". Jako první studentka divadelní fakulty JAMU v Brně získala v rámci výměnného programu Erasmus/Sokrates roční stipendium na Hochschule für Musik und Theater "Felix Mendelssohn Bartholdy" v Lipsku (SRN) v oboru muzikál.

Již během svého studia hostovala v Městském divadle Brno (2002 muzikál "Svět plný andělů", 2003 komedie "Manželství na druhou") a hrála v divadelním studiu Marta v Brně (2003 hudební zpracování Čapkova díla "Co je divadlo?", 2004 muzikál "Fanfán Tulipán").

V roce 2004 byla přijata k postgraduálnímu studiu oboru muzikál na Hochschule für Musik und Theater "Felix Mendelssohn Bartholdy" v Lipsku (SRN) a studovala pod vedením Prof. Uty Ernst (sólový zpěv), Prof. Lynndy Curry (jazzový a moderní tanec), Cleide Milani (klasický tanec), Tom Fletschera (Step), Jana Bauke a Patrika Imhofa (herectví a herecká improvizace). Své zahraniční vysokoškolské studium úspěšně ukončila v roce 2006 získáním vysokoškolského diplomu.

V sezóně 2005/2006 byla obsazena divadlem Eduard von Winterstein Theater Annaberg – Buchholz (SRN) do role Peronovy milenky v muzikálu "Evita", 2006 pak přišla první nabídka hudebního divadla Krystallpalast Varieté v Lipsku na roli Kit Kat Girl v muzikálu "Cabaret". V muzikálu "Cabaret" a později pak v muzikálové revue hudebního divadla Krystallpalast Varieté Lipsko "Lola & Sally" stála na jevišti s filmovými hvězdami Andreou Kathrin Loewig, Thomasem Kochem, Dirkem Schoedonem a Utou Schorn.

Kora Lang působí v současné době jako muzikálová herečka a zpěvačka v různých muzikálových produkcích po celém Německu a České republice. Ztvárnila několik rolí, mezi které patří mj. role Kit Kat Girl a Two Ladies v muzikálu  "Cabaret" (Státní opera Halle 2008, divadlo Wechselbad der Gefühle Drážďany 2008/09, divadlo Musikalische Komödie Lipsko 2010), Peggy v muzikálu "Heisser Sommer" (letní hry Regattatribüne Berlin-Grünau 2009), Anne v muzikálu "La Cage aux Folles – Klec bláznů" (divadlo Wechselbad der Gefühle Drážďany 2009/10, divadlo Fliegende Bauten Hamburg) nebo také Anni v muzikálu dle stejnojmenného filmu "Modrý anděl" (hudební divadlo Krystallpalast Varieté Lipsko 2010). Jednou ze zlomových rolí Kory Lang je hlavní ženská role v muzikálu "Vražda za oponou", kterou se Kora na prknech Hudebního divadla Karlín vedle svého hereckého partnera Ondřeje Brzobohatého zapsala do podvědomí českého publika jako půvabná naivka Niki Harris.
V karlínském divadle můžete Koru Lang pravidelně vidět také v operetě "Polská krev" v roli hraběnky Drygalské a výjimečně v roli princezny Amneris v muzikálu Aida jako understudy Lucie Bílé.

V sezóně 2013/14 Kora Lang ztvární roli Gabrielly v muzikálu "Hrabě Monte Christo" v divadle Musikalische Komödie v Lipsku a roli Johanny v muzikálu "Sweeney Todd" v divadle Gerharta Hauptmanna v Görlitz-Zittau (SRN).

Kora Lang se také intenzivně věnuje koncertní činnosti. Vidět a slyšet jsme ji mohli např. v koncertním sále v Gewandhaus v Lipsku v Novoročním koncertu za doprovodu salónního orchestru Cappuccino nebo v galakoncertu ke Dni matek za doprovodu lipského Operettenball-orchestru.
Její velkou vášní se také stalo swingové trio "Chicks on Swing", jehož je zpěvačkou a spoluzakladatelkou.

Kora Lang stála před kamerou ve filmu "Aféra s náhrdelníkem" a zahrála si roli reportérky v televizním filmu "Hodný chlapec".

Impressum | Datenschutz